Emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“, jau aštuntą kartą inicijuodama „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“, siekia sutelkti visuomenės dėmesį į patyčių problemą, paskatinti keistis patyčių prevencijos patirtimi ir ieškoti efektyvių būdų, kaip stabdyti patyčių paplitimą tiek tarp vaikų, tiek tarp suaugusiųjų.
„Vaikų linijos“ kampanijos „BE PATYČIŲ“ svetainėje kviečiamos registruotis aktyvios švietimo ir ugdymo įstaigos bei kitos organizacijos, kurios savo veiklomis nori prisidėti prie patyčių mažinimo. Organizacijos, norinčios tapti „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ dalyvėmis, registruojasi čia.
„Vaikų linijos“ specialistai, kurie jau daug metų gilinasi į patyčių temą ir patyčių prevencijos būdus, „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2017“ dalyviams paruošė rekomendacijų veikloms su mokiniais ar kitais bendruomenių nariais. Jas galite rasti čia.
Siekdama formuoti tinkamus reagavimo į patyčias ir jų stabdymo būdus, „Vaikų linija“ organizuoja du konkursus mokiniams.
Plakatų konkurse „Patyčios bijo tavo nepritarimo!“ 11-18 metų mokiniai kviečiami kūrybiškai paskatinti bendraamžius nepritarti patyčioms ir taip jas stabdyti. Daugiau informacijos apie konkursą čia.
Dainų konkurse „Patyčios bijo tavo nepritarimo!“ mokinių komandos iki 5 žmonių kviečiamos sukurti dainą, kuria paragintų bendraamžius nelikti pasyviais patyčių stebėtojais, o savo elgesiu aiškiai parodyti nepritarimą patyčioms. Daugiau informacijos apie konkursą čia.
Per „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“, kovo 23 d., „Vaikų linija“ kartu su Lietuvos vaikų ir jaunimo centru organizuoja konkursų apdovanojimų renginį, per kurį bus parodyti geriausiais išrinkti plakatai ir atliktos gyvai stipriausios dainos. Registruotis į šį renginį galite čia.
Kovo 21 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje „Vaikų linija“ plačiajai visuomenei pristatys viešą paskaitą-diskusiją patyčių tema.
Bendradarbiaudama su Lietuvos krepšinio lyga, „Vaikų linija“ pristatys edukacinius filmukus apie sporto treniruotėse vykstančias patyčias ir jų stabdymo būdus. Šie filmukai, kuriuose bus galima pamatyti profesionalius Lietuvos krepšininkus, kartu su specialiai parengtomis rekomendacijomis skirti laisvai naudoti mokytojams, treneriams ar kitiems ugdymo įstaigų atstovams, skatinant vaikus stabdyti patyčias ir užkirsti kelią jų atsiradimui.
Siekdami išklausyti daugiau vaikų apie jų patyčių patirtis, „Vaikų linijos“ savanoriai konsultantai visą kovo mėnesį dirbs ilgiau – nuo 11 iki 23 val., o per „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“, kovo 20-26 dienomis, į vaikų ir paauglių skambučius bus atsiliepiama visą parą.
Per „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ 2017“ Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kvies pedagogus ir visus visuomenės narius atkreipti dėmesį į patyčias ir kartu ieškoti būdų kaip jas stabdyti.
Kovo 20 d. vyks praktinis psichodramos seminaras PATYČIOS: PASAKA AR REALYBĖ? Daugiau informacijos apie seminarą rasite čia.
Kovo 23 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su „Vaikų linija“ kvies mokinius, mokytojus, tėvalius ir visus norinčius dalyvauti „Vaikų linijos“ organizuotų mokinių konkursų apdovanojimų renginyje. Daugiau informacijos apie renginį ir registraciją rasite čia.
Kovo kovo 20-25 d. vyks interaktyvi lietuvos vaikų ir jaunimo centro apklausa. Taip pat bus parengtas straipsnių ciklas, kuriuo specialistai dalinsis su visais.
Daugiau informacijos apie Lietuvos vaikų ir jaunimo centro organizuojamus renginius bei registraciją galire rasti čia arba svetainėje www.lvjc.lt arba kreiptis: telefonu (8 5) 2054 705 ir el. paštu jurate.j@lvjc.lt.
Kviečiame susipažinti su visomis partnerių organizuojamomis veiklomis - čia.
Organizacija kviečia visus vaikus: tiek dalyvaujančius programose „Zipio draugai“, „Obuolio draugai“ ar „Įveikiame kartu“, tiek ir nedalyvaujančius vaikus, mažus ir vyresnius kurti savo klasės/grupės „Draugystės knygą“ arba tęsti jau anksčiau pradėtą kurti.„Draugystės knyga“ – tai pirmas, antras, trečias, ketvirtas, ... ir dvyliktas tomai, kurie kasmet leidžia klasei įvertinti savo draugiškumą ir tampa klasės augimo draugystėje dienoraščiu.
Kovo 22 d. „Vaiko labui“ specialistai skaitys paskaitą-diskusiją: „Sunkūs“ ir „nevaldomi“ vaikai - mūsų didieji mokytojai“. Paskaitoje-diskusijoje kviečiami dalyvauti pedagogai ir vaikų tėvai. Daugiau informacijos rasite čia.
Daugiau informacijos apie renginius ir iniciatyvas gali suteikti Milda Novickė, programų koordinatorė. Kreiptis galima tel.: 8 652 10023, 8 5 212 1407, el.p.: bepatyciu@vaikolabui.lt
Kviečiame susipažinti su visomis partnerių organizuojamomis veiklomis - čia.
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnai kartu su policijos rėmėjais ir jaunaisiais policijos rėmėjais, iniciatyvos metu švietimo, globos įstaigose, vaikų dienos centruose, jaunimo klubuose, vietos bendruomenėse planuoja vykdyti šias veiklas: informacinio pobūdžio, švietėjiškus renginius, konkursus susijusius su patyčių ir smurto prevencija ir užkardymu bendruomenės tarpe. Siekiant parodyti jaunimui, kad savo jėgą, užsispyrimą ir atkaklumą galima panaudoti kitoje vietoje ir kitokiu būdu bendruomenės pareigūnai dalyvaus tradiciniuose bendruomenių organizuojamuose sporto renginiuose.
Vilniaus m. šeštojo PK bendruomenės pareigūnai 2017 m. kovo 21 d. Vilniaus policijos klube ir vaikams organizuos diskusiją – paskaitą „ Girdėkime ir supraskime vieni kitus“.
Iniciatyvos „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ pabaigoje, 2017 m. kovo 26 d. bendruomenės pareigūnai kartu su policijos kapelionu A. Toliatu Šv. Ignoto bažnyčioje po šventų mišių šiai iniciatyvai paminėti, bendruomenei planuoja renginį, kurio metu suaugusiems organizuos diskusiją kaip padėti vaikams apsisaugoti nuo patyčių, vaikams organizuos piešinių konkursą „Patyčias palik ant lapo“.
Trakų r. PK bendruomenės pareigūnai 2017 m. kovo 21 d. Vytauto Didžiojo gimnazijos moksleiviams organizuos viktoriną patyčių tematika „Protų mūšis“.
Vilniaus m. antrojo PK bendruomenės pareigūnai 2017 m. kovo 22 d. policijos komisariate organizuos atvirų durų dieną S. Konarskio mokyklos moksleiviams, supažindins moksleivius kaip elgtis ir kur kreiptis pamačius ar nukentėjus nuo smurto ir patyčių atvejų.
Švenčionių r. PK policijos pareigūnai 2017 m. kovo 23 d. Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centro Švenčionėlių dienos centre kartus su moksleiviais dalyvaus renginyje „Gerų žodžių medžio kūrimas“, 2017 m. kovo 24 d. Švenčionėlių progimnazijoje bus organizuojama akcija – renginys „Kartu mes vieningi“
Daugiau informacijos tel. (8 5) 271 6498 arba el. p. jevgenijus.liepis@policija.lt
Kviečiame susipažinti su visomis partnerių organizuojamomis veiklomis - čia.
Siekdamas atkreipti mokytojų, vaikų ir visos visuomenės dėmesį į elektronines patyčias ir apsaugą nuo pavojų, tykančių virtualioje erdvėje, Švietimo informacinių technologijų centras, projekto „Saugesnis internetas“ vykdytojas Lietuvoje, taip pat prisideda prie iniciatyvos „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2017“.
Nuo kovo 20 dienos Švietimo informacinių technologijų centras organizuos situacijų konkursą „Nebylus kinas“. Konkurse bus kviečiami dalyvauti 5–6 klasių mokiniai kartu su veiklą koordinuojančiu mokytoju. Konkursui turės būti sukurtos ir nufilmuotos pamokančios situacijos apie elektronines patyčias nebyliojo kino stiliumi. Išsamesnė informacija apie konkursą ir jo sąlygas bus skelbiama svetainėje www.draugiskasinternetas.lt.
Saugesnio interneto jaunimo forumo nariai taip pat nėra abejingi patyčioms. Šių metų kovo 21 d. forumo nariai susitiks Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, kur diskutuos, kalbins žmones ir kurs vaizdo medžiagą patyčių tema. Daugiau apie planuojamą susitikimą bus skelbiama svetainėje www.draugiskasinternetas.lt, jaunimo skiltyje.
„Vaikystės Sodas“ palaikydamas ir skatindamas gyvenimo be patyčių idėją, kviečia visus įsitraukti į organizuojamą renginį ir kitas veiklas.
Kovo 22 d. vyks renginys-diskusija tema „Vienas prieš visus, visi prieš vieną: kaip gimsta patyčios ir ką su jomis daryti?“. Dalyvauti renginyje-diskusijoje gali visi norintieji. Daugiau informacijos apie renginį-diskusiją rasite čia.
Kilus klausimams kreipkitės el. paštu emilija.m@vaikystes-sodas.lt
Kviečiame susipažinti su visomis partnerių organizuojamomis veiklomis - čia.
Paramos vaikams centras, skatindamas saugią vaikystę be patyčių ir kitokio smurto, rengs ir kvies dalyvauti renginiuose skirtingo amžiaus vaikus, skatins savanorystės idėją bei informuos visuomenę pagalbos vaikams temomis.
„Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2017“ metu vyks saugumo mokymai vaikams. Mokymų metu vaikai bus mokomi atpažinti smurtą, gresiančius pavojus, gebėti apsaugoti save. Vaikai sužinos, kaip ir kam apie smurtą, gresiančius pavojus gali pranešti. Mokymai vyks 3 grupėms pagal vaikų amžių. Mokymai vyks – Paramos vaikams centre (Sėlių g. 18, Vilnius). Vietų skaičius ribotas, todėl svarbu kuo greičiau užsiregistruoti!
Kovo 20 d. 15.30 – 17.00 – mokymai 7 – 9 m. vaikams. Registruotis galite čia.
Kovo 22 d. 15.30 – 17.00 – mokymai 10 – 12 m. vaikams. Registruotis galite čia.
Kovo 23 d. 15.30 – 17.00 – mokymai 13 – 15 m. vaikams. Registruotis galite čia.
Kovo 20 – 26 dienomis Paramos vaikams centras primins, kad vaikams, kurie patiria ar patyrė patyčias, galima padėti tampant jo draugu. Šiomis dienomis visi norintieji bus kviečiami dalyvauti „Big Brothers Big Sisters“ programoje (www.bbbs.lt).
Šios savaitės metu Paramos vaikams centro specialistai parengs ir aktyviai dalinsis straipsniu apie draugystę bei vaikų psichinės sveikatos stiprinimą.
Prisidėdamas prie „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2017“ Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras organizuos paskaitas tėvams, kurių vaikai susiduria su patyčiomis: „Kai mano vaikas susiduria su patyčiomis“. Paskaitas skaitys Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro įgyvendinamos patyčių prevencijos programos Olweus vyr. instruktoriai, instruktoriai ir koordinatoriai.
Kovo 21 d. 18 val. paskaita vyks Vilniuje. Lektorė Ieva Dulinskaitė. Daugiau informacijos rasite čia.
Kovo 20 d. 18 val. paskaita vyks Panevėžyje. Lektorė Redita Šarapajevienė. Daugiau informacijos rasite čia.
Kovo 22 d. 15 val. paskaita vyks Raseiniuose. Lektorė Alma Radvilė. Daugiau informacijos rasite čia.
„Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2017“ metu, Lietuvos moksleivių sąjunga ragins mokyklas vykdyti iššūkį – rengti mokinių pokalbį su mokyklos bendruomene prie arbatos puodelio #emocijąkuriamepatys. Taip pat kvies dalyvauti įvairiuose Lietuvos miestuose vyksiančiuose renginiuose - susitikimuose su „Emocija+“ ambasadoriais bei kvies dalyvauti konkurse „Prašau, suprask mane“.
Visa informacija apie tai skelbiama Lietuvos moksleivių sąjungos ir „Emocija+“ Facebook paskyrose. Taip pat galima kreiptis el. paštu emocijaplius@gmail.com Pareiškus norą sudalyvauti - visa informacija bus atsiųsta el. laišku.
Kauno kino centras „ROMUVA” „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ” metu kviečia į specialias edukacines programas vaikams ir jaunimui!
Kovo 20 d. vyks:
11:00 – 12:00 trumpametražių dokumentinių filmų programos „Noriu būti savimi“ peržiūra 4-8 klasių mokiniams;
12:00 – 12:30 po peržiūros viena klasė dalyvaus filmo aptarime kartu su „Vaikų linijos“ specialistais, kiti mokiniai dalyvaus interaktyviame filmo aptarime kino salėje.
Kovo 21 d. vyks:
10:00 – 11:30 vaidybinio filmo „Krokodilai“ peržiūra 1-4 klasių mokiniams;
11:30 – 12:00 Po filmo kino salėje vyks aptarimas ir žaidimai su visais peržiūroje dalyvavusiais mokiniais.
12:20 – 13:50 filmo „Mari istorija“ peržiūra 9-12 klasių mokiniams;
13:50 – 14:20 filmo aptarimas su visais peržiūroje dalyvavusiais mokiniais.
Kovo 22 d. vyks:
10:00 – 11:30 vaidybinio filmo „Krokodilai“ peržiūra 1-4 klasių mokiniams;
11:30 – 12:00 po filmo VŠĮ Kauno Dainavos poliklinikos Jaunimo centro psichologai ves paskaitėlės apie draugystę;
12:20 – 13:50 filmo „Kitos merginos“ peržiūra 11-12 kl. mokiniams;
13:50 – 14:20 po filmo peržiūros Kauno technologijų universiteto socialinės pedagogikos studentai ves diskusiją, filmo aptarimą.
Kovo 23 d. vyks:
11:00 – 12:12 trumpametražių dokumentinių filmų programos „Ir viso pasaulio negana“ peržiūra 5-8 klasių mokiniams;
12:15 – 13:00 po filmo vyks netradicinė paskaita, filmo aptarimas su šiuolaikinio šokio šokėju choreografu, pedagogu, „Menininkų meninku 2016" Mariumi Pinigiu.
Kovo 24 d. vyks:
11:00 – 11:51 trumpametražių dokumentinių filmų programos „Noriu būti savimi“ peržiūra 4-8 klasių mokiniams;
11:55 – 12:40 po filmo vyks diskusija ir filmo aptarimas su visais peržiūroje dalyvavusiais mokiniais.
Šias veiklas Kino centrui „Romuva“ pavės įgyvendinti gausus partnerių ir draugų būrys : „Vaikų linija”, VšĮ Kauno Dainavos poliklinikos Jaunimo centras, KTU socialinės pedagogikos studentai, teatro aktoriai, režisieriai, šokėjai, kurie ves diskusijas, žaidimus, aptarimus. Projektą iš dalies finansuoja Kauno miesto savivaldybė.
Dėl KC „Romuva' remonto, šiais metais „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ” nusikelia į Nacionalinio Kauno dramos teatro mažųjų salių kiemelį. Kadangi šioje salėje telpa mažiau žiūrovų nei Romuvoje (apie 100 vietų), kviesime registruotis iš anksto (tel.nr. 867025508).
Jūsų patogumui sukurtas ir renginių kalendorius, kur galėsite stebėti salės užimtumą, prisijungti prie seansų.
Bendradarbiaujant Lietuvos krepšinio lygai ir „Vaikų linijai“, sukurti edukaciniai filmukai apie sporto treniruotėse vykstančias patyčias ir jų stabdymo būdus. Profesionalūs Lietuvos krepšininkai, kuriuos bus galima pamatyti šiuose filmukuose, kviečia paauglius stabdyti patyčias ir stiprinti draugišką komandinę dvasią.
Lietuvos krepšinio lyga taip pat pristatys specialiai sukurtus plakatus su šių filmukų akimirkomis.
Tiek filmukai, tiek plakatai kartu su specialiai „Vaikų linijos“ specialistų parengtomis veiklos rekomendacijomis skirti laisvai naudoti mokytojams, treneriams ar kitiems ugdymo įstaigų atstovams. Pasitelkiant šias priemones, kviečiama kalbėti su vaikais ir paaugliais, kaip tinkamai reaguoti ir stabdyti patyčias.
Lietuvos nacionalinis dramos teatras jungiasi prie „Vaikų linijos“ inicijuojamos akcijos „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ ir kovo 21-23 dienomis net kelioms organizatorių rekomenduotoms klasėms surengs specialias teatro meno dirbtuves – „Drąsi klasė“, skirtas 9-11 klasių mokiniams. Dirbtuves ves ir jaunimą socialinės drąsos bei bendradarbiavimo mokys aktorius Paulius Tamolė.
P. Tamolė sėkmingai dirba su jaunimu – rengia edukacinius užsiėmimus, 2016 metų spalį sukūrė spektaklį mažiesiems žiūrovams „Raudonkepurė“, kviečiantį tėvus ir vaikus dalyvauti spektaklio veiksme ir taip daugiau laiko praleisti kartu. Spektaklis sulaukė didelės sėkmės ir populiarumo tarp tėvų, auginančių 5-10 metų vaikus.
„Drąsios klasės“ dirbtuvės, skirtos sustiprinti mokinių bendradarbiavimo, bendravimo ir savitarpio pagalbos įgūdžius klasėje, vyks kovo 21, 22 ir 23 dienomis, du kartus per dieną. Vienose dirbtuvėse dalyvaus viena klasė su mokytoju. Šios dirbtuvės, vykdomos per „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“, yra tarsi pilotinis projektas, kuris parodys, ar tokių veiklų reikia mokykloms, ar jos naudingos. Jei kūrybinės dirbtuvės pasiteisins, šis projektas gali tapti ilgalaikiu LNDT renginiu, į kurį bilietus mokiniai su mokytojais galės įsigyti jau nuo 2017 metų rudenio.
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ metu kviečia mokinius dalyvauti interaktyvioje parodoje, kurioje bus eksponuojami keletą metų iš eilės Vilniaus miesto bei rajono mokyklose vykusio konkurso „Labai paprastas konkursas“ dalyvių darbai.
Konkurso metu mokiniai kūrė eilėraščius apie draugystę, kuriuos vėliau galėjo apipavidalinti piešiniais, siuviniais ar karpiniais ir padovanoti savo geriausiam draugui. Šiuos piešinius mes pavertėme atvirlaiškiais ir sukūrėme parodą, kurios dalyvių laukia galimybė ne tik pasižiūrėti į nuostabius kūrinius (o gal netgi pamatyti konkurse dalyvavusį savo darbą!), bet ir pačiam sukurti eilėraštį ar parašyti laišką savo draugui.
Paroda vyks kovo 20-24 dienomis Lietuvos vaikų ir jaunimo centre.
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras taip pat prisideda prie informacijos sklaidos ir su Lietuvos mokyklomis dalinasi lankstinukais bei skrajutėmis apie patyčių prevenciją.
Vilniaus miesto psichologinė-pedagoginė tarnyba, kviečia mokyklos bendruomenę būti aktyvia sprendžiant patyčių problemą ir dalyvauti tarnybos incijuojamose veiklose.
Socialinėje akcijoje „AŠ NEPRITARIU PATYČIOMS, O TU?“ Kviečiamos dalyvauti visos Vilniaus miesto mokyklos. Daugiau informacijos rasite čia.
Kovo 24 dieną 14 val. organizuojama apskrito stalo diskusija mokytojams „Patyčių prevencija ir intervecija mokykloje”. Diskusijoje kviečiami dalyvauti Vilniaus miesto progimnazijų mokytojai, klasės auklėtojai. Registruotis galite el.p. registracija.ppt@gmail.com
Daugiau informacijos gali suteikti Vilniaus miesto psichologinės-pedagoginės tarnybos socialinės pedagogės: Nerija Guogė, tel. (85) 2650908, el. p. nerijagipiskyte@gmail.com ir Aurelija Zacharevičienė, tel. (85) 2650908, el.p. aurelija.za@gmail.com
Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota nacionalinė socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“, sutelkusi atsakingo verslo įmones, prisideda prie „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2017“, pristatydama dvi socialinės lauko reklamos kampanijas. Viena jų skatins būti atsakingais ir reaguoti į matomas patyčias, o kita atkreips visuomenės dėmesį į psichologinį smurtą prieš vaikus.
Kampanijų iniciatoriai – komunikacijos agentūra „Idea Group“ ir įmonė „JCDecaux“ – prie šio projekto pakvietė prisijungti reklamos, dizaino, fotografijos specialistus, kurie kilniam tikslui susivienijo neatlygintinai.
Pirmoji reklaminė kampanija pavadinta „Blogų vaikų nebūna“ ir skirta atkreipti dėmesį į psichologinį smurtą prieš vaikus. Kampanija kviečia visus, kurie bendrauja su vaikais, įvertinti jų sakomų kritiškų žodžių poveikį vaiko savijautai ir sudaryti sąlygas unikaliai vaiko raidai. Pamatyti svajotoją, romantiką, mąstytoją vietoje „tinginio“, „buko“, „bailio“ – tai pirmiausia tėvų ir mokytojų pareiga.
Antroji socialinė kampanija „Matai – esi atsakingas“ yra skirta patyčių stebėtojams, liudininkams, kurie mato vykstančias patyčias, tačiau yra linkę jų nesureikšminti arba jų nematyti. Kūrybiniais sprendimais yra siekiama, kad tikslinė auditorija užduotų sau klausimus: ar aš matau vykstančias patyčias mano aplinkoje, ar aš pasirenku nesureikšminti patyčių ir jų nematyti?
Šios lauko reklamos bus eksponuojamos skirtinguose Lietuvos miestuose ir kvies visuomenę prie patyčių ir psichologinio smurto prieš vaikus stabdymo.