Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centras
Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centras
Pupienos g.4, Didžiasalis
Ignalinos rajonas
1. Gražių žodžių medis.
Iš gamtoje surastų sausų medžio šakų bus gaminamas "Gražių žodžių" medis.
Viso Centro globotiniai ant spalvotų lapų rašys gražius žodžius. O kokie tie žodžiai gražūs? Vieniems - tai švelnumas, meilė, draugystė, pagarba, kitiems- mama, tėtis, sesė, močiutė, mokytoja, tretiems- gimtinė, ačiū, prašau... Vieni gal rašys palinkėjimus, o kiti gal ko nors atsiprašys....
Tiek daug tų gražių žodžių lietuvių kalboje, o jei juos visus naudotume bendraudami su aplinkiniais, turbūt neliktų žmonių, neturinčių draugų, neliktų žmonių, braukiančių ašarą dėl žodžiu užgautos širdies, neliktų ir patyčių.
2. Plakato ar pateikties kūrimas apie patyčias.
Šios popietės metu globotiniai pasitelkę savo kūrybingumą sukurs plakatą apie
patyčias. Plakate bus stengtasi kuo dagiau suteikti informacijos apie patyčias: kas yra patyčios, kokios patyčių formos, kodėl vyksta patyčios, kokios galimos pasekmės bei sprendimo būdai ir kt. Globotiniai susiskirstys komandomis, išsitrauks užduotis, jas atlikę, pristatys kitiems globotiniams.
3. Susitikimas su pasieniečiais.
Patyčių savaitės eigoje planuojame į svečius pasikviesti pasieniečius. Norime jų
paprašyti, kad jie papasakotų apie save, savo vaikystę, gal jie kada nors yra patyrę patyčias. Vėliau surengsime įvairias estafetes su Centro globotiniais ir pasieniečiais. Pažaisime šaškėmis, domino, smiginį ir kt. žaidimus.
4. Gėlių „Be patyčių“ įteikimas Ignalinos rajono gyventojams.
Gėlių „Be patyčių“ gaminimas ir įteikimas gyventojams jau tapo tradicija. Kelinti metai iš eilės, taip ir šiais metais kovo mėnesio pradžioje globotiniai pradės gaminti gėles. Pagaminęs gėlę kiekvienas vaikas ant jos lapelių užrašys žodžius „Be patyčių“. Tada kartu su globotiniais eisime į gatvę ir dalinsime jas sutiktiems gyventojams.
5. Linksmosios estafetės „Su draugu sportuot smagu“. Piknikas.
Sporto šventėje ,,Linksmosios estafetės už draugystę‘‘ savo jėgas globotiniai išbandys komandinėse rungtyse. Čia vaikai turės laikytis šventės taisyklių – saugoti draugą, nesistumdyti, nespirti į koją ar kitaip nesužeisti, nepravardžiuoti ir kt.
Pralaimėjusių nebus – nugalės draugystė. Sporto šventės pabaigoje surengsime pikniką, užkursime laužą, išsikepsime dešrelių, atsigersime karštos arbatos.
6. Projekto „Saugesnis internetas“ sukurto dokumentinio filmo „TINKLAS“
peržiūra ir aptarimas. Tai filmas, pasakojantis apie vaikų gyvenimą internetinėje erdvėje.
Filme pateikiami pavyzdžiai, kurie turėtų paskatinti Lietuvos mokytojus, mokinius ir jų tėvus kalbėti apie naujus dėl technologijų raidos atsiradusius reiškinius, kurie veikia vaikų ir paauglių psichiką. Psichologai ir psichoterapeutai analizuoja šiuos reiškinius ir moko mokytojus bei tėvus juos atpažinti, pataria, kaip padėti vaikams ir paaugliams.
7. Pyrago „Draugystė“ kepimas, arbatos gėrimas. Draugiškiausio globotinio
rinkimai.
Kartu su globotiniais kepsime „Draugystė“ pyragą. Kol keps pyragas surengsime draugiškiausio vaiko rinkimus. Po rinkimų vaišinsimės pyragu, gersime arbatą, dalinsimės įspūdžiais.