Apsiginti nuo patyčių ar sugalvoti, kaip reaguoti į patyčias tikrai nėra lengva. Gali būti, kad jauti daug įvairių jausmų – pyktį, liūdesį, nerimą, bejėgiškumą. O be to ir skriaudėjai neretai stengiasi įbauginti ir grasina, kad bus dar blogiau, jei patyčias patiriantis vaikas kreipsis pagalbos.
Tačiau nors ir kokia beviltiška atrodo patyčių situaciją, žinok, kad yra būdų ją išspręsti. Tam gali prireikti daug laiko ir kantrybės, tačiau su kitų žmonių pagalba galima pasijausti geriau ir sumažinti patyčias. Tu turi teisę būti saugus mokykloje, kieme ar internete – tad būtinai kreipkis pagalbos!
Kartais atrodo, kad suaugusieji niekuo negali tau padėti susiklosčius sudėtingoms situacijoms. Tuomet vaikai dažniau kreipiasi į savo bendraamžius, kiek vyresnius draugus, o ne į tėvus ar mokytojus. Kodėl vaikai nesikreipia pagalbos į suaugusiuosius? Atsakymą į šį klausimą geriausia žinai tu pats. Kai kurie vaikai sako, kad papasakojus suaugusiesiems apie patyčias situacija ne gerėja, o pablogėja.
Tačiau neretai suaugusieji nori padėti tau, tik gal ne visuomet žino patį geriausią būdą, kaip tai padaryti. Svarbu, kad žinotum, jog kartais jie irgi jaučiasi sutrikę ir nežino, kaip geriau padėti savo vaikui ar mokiniui, kuris kreipėsi į juos pagalbos. Kartais gali atrodyti, kad suaugusieji nieko nedaro, nors tu ir prasitarei jiems apie savo bėdas. Būk kantrus, suaugusiesiems irgi reikia laiko susiorientuoti, ką ir kaip daryti, kad padėtų tau susidoroti su iškilusiais sunkumais. Taigi kreipdamasis į suaugusiuosius tu gali tikėtis tokios pagalbos:
Patiri ar stebi patyčias? Nori su kuo nors apie tai pasikalbėti?
Kreipkis į „Vaikų liniją“ nemokamu telefonu 116 111 kasdien nuo 11 iki 23 val. arba prisijunk prie „Vaikų linijos“ svetainės vaikulinija.lt ir parašyk mums laišką, susirašinėk pokalbiais internetu su budinčiais konsultantais arba pabendrauk su bendraamžiais „Vaikų linijos“ diskusijų forume.